Tervetuloa! Welcome!Uutiset NewsTulokset ResultsKoiramme Our DogsEsittely PresentationPentuja PuppiesYhteystiedot ContactsVieraskirja Guestbook
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2008
2007
Muut tulokset
Vuoden Snautseri -tulokset - Schnauzer of the Year results
2009
20.12.2009 Liettua, Vilna KV Sergey Vanzha, Venäjä

AVO ERI1 PU2 SERT VARA-CACIB Mihan Meripoika 

19.12.2009 Liettua, Vilna KV Yvonne Cannon, Irlanti

AVO ERI1 PU3 SERT Mihan Meripoika

13.12.2009 Helsinki Pohjoismaiden Voittaja 2009

Tuomari: Joao Vasco Pocas

AVO ERI1 VSP SERT CACIB PMV-09 Mihan Mini-Reseda

Tuomari: Matti Luoso

NUO EH2 Mihan Veljemme Vertti
VAL ERI Mihan Pakkasenpurema
VAL ERI Mihan Pakastaayöllä

NUO ERI1 SERT PN3 Mihan Värisuora
NUO ERI2 Mihan Vuoden Velho
NUO EH Mihan Viileä Vinka
VAL ERI1 VSP CACIB PMV-09 Mihan Helliiköhelle
VAL ERI Mihan Hyazintti
VAL ERI Mihan Kevätpörriäinen

ROP-kasv. Mihan kennel

12.12.2009 Helsinki Voittaja 2009

Tuomari: Torbjörn Skaar

AVO ERI1 SERT CACIB ROP V-09 Mihan Mini-Reseda

Tuomari: Niksa Lemo

NUO ERI3 Mihan Veljemme Vertti
VAL ERI4 Mihan Pakastaayöllä
VAL ERI Mihan Pakkasenpurema

NUO ERI1 varaSERT Mihan Värisuora
NUO ERI2 Mihan Viileä Vinka
NUO EH Mihan Vuoden Velho
VAL ERI Mihan Helliiköhelle
VAL ERI4 Mihan Hyazintti
VAL ERI5 Mihan Syysruska
VAL ERI Mihan Kevätpörriäinen

Seinäjoki kv 25.10.2009 Maret Kärdi, Eesti
 
VAL ERI1 PN1 CACIB ROP Mihan Hyazintti
VAL ERI2 PN3 VARACACIB Mihan Helliiköhelle
 
NUO ERI1 PN4 VARASERT Mihan Viileä Vinka


Vilna KV Liettua 24.10.2009 Ulf Bråthen, Tanska


VAL 1/1/1 sert, cacib -> ltv mva, C.I.B. Beard's Ghost Mystic Lady
AVO 1/1/2 sert, vara-cacib Mihan Pakastaayöllä

Vilna KV Liettua 25.10.2009 Maria Bruska, Puola

AVO 1/1/2 sert, vara-cacib Mihan Pakastaayöllä
VAL 1/2/2 vara-cacib Beard's Ghost Mystic Lady


4.10.09 Erikoisnäyttely, Hyvinkää, Johan Juslin
 
VSP, eri, val1, PU1   Mihan Pakkasenpurema
 
eri, val2, PU2           Mihan Pakastaayöllä
 
eri, val3, PU3           Beard's Ghost Medival Knight
 
eri, jun1, PU4, sert   Mihan Monte Casino
 
ROP, BIS1, eri, val1, PN1 Mihan Kevätpörriäinen
 
eri, val2, PN2           MIhan Hyazintti
 
eri, nuo1, PN3, sert Mihan Värisuora
 
eri, nuo2 Mihan Macro Pelata
 
eri, nuo3 mihan My Angel
 
eri, vet1, ROPVET, BIS4 VET Mihan Zauke
 
kasv1, ROPKASV, BIS2 KASV Kennel Mihan
 
 
Tervakoski KV 30.08.2009 Gunnel Holm
 
VAL ERI1 PU1 CACIB VSP Mihan Pakkasenpurema
 
VAL ERI2 PU2 VARA-CACIB Mihan Pakastaayöllä
 
JUN ERI1 PU3 SERT Mihan Veljemme Vertti
 
VAL ERI3 PU4 Beard's Ghost Medival Knight  
 
VAL ERI1 PN1 CACIB ROPMihan Kevätpörriäinen
 
VAL ERI2 PN2 VARA-CACIB Mihan Helliiköhelle
 
NUO ERI1 PN3 SERT Mihan Viileä Vinka
 
VAL ERI3 PN4 Mihan Auringonpilkku


Druskininkai Erikoisnäyttely, Liettua 9.8.2009 Tuomari: Natalja Nekrosiene, Liettua

VAL ERI1 PU1 SERT Mihan Hellekesänheila
AVO EH Mihan Meripoika
VAL ERI1 PN2 Stall Mascot Fröya

Druskininkai KV, Liettua 8.8.2009 Tuomari: Alberto Velasco Sanchez, Espanja

AVO ERI1 PU1 ROP SERT CACIB Mihan Meripoika
VAL ERI1 PU2 VARA-CACIB Mihan Hellekesänheila
VAL ERI1 PN1 SERT CACIB Stall Mascot Fröya 

Druskininkai KV, Liettua 7.8.2009 Tuomari: Janette Sneltz, Ranska

VAL ERI1 PU1 SERT CACIB Mihan Hellekesänheila
AVO ERI1 PU2 Mihan Meripoika
VAL ERI1 PN2 VARA-CACIB Stall Mascot Fröya

Iisalmi 1.8.2009 Petru Muntean

NUO ERI1 PN3 vara-SERT Mihan Värisuora
VAL ERI2 PN2 Mihan Hyazintti
JUN ERI1 Mihan Miniseelik

kääpiöt:

Eeva Rautala

JUN ERI1 Mihan Mini-Riiviö

26.7.2009 Mikkeli KV Marianne Holm

AVO ERI1 SERT -> FI MVA Mihan Ruhtinas
VAL ERI4 Beard's Ghost Medieval Knight
VAL ERI1 ROP CACIB Mihan Pakkasenpurema
VAL ERI2 PU2 Mihan Syysvihuri
VET ERI1 PU4 ROP-VET Mihan Kesäheila

JUN ERI1 PN2 vara-SERT Mihan Viehkeä Vega
NUO ERI1 Mihan Viileä Vinka
AVO ERI1 SERT CACIB VSP Mihan Romanssi
VAL ERI3 Mihan Merituuli
VAL ERI4 Mihan Hyazintti

ROP-kasv. kp Kennel Mihan

Helsinki 25.7.2009 Karl-Erik Johansson

AVO EH Mihan Rakuuna
AVO ERI1 PU3 SERT -> FI MVA Mihan Rakuuna
VAL ER1 PU2 Beard's Ghost Medieval Knight
VAL ERI2 PU4 Mihan Syysvihuri
VET ERI1 VSP Mihan Kesäheila

JUN ERI1 Mihan Viehkeä-Vega
AVO ERI1 SERT--> FI MVA ROP Mihan Merituuli
AVO ERI3 Mihan Romanssi

ROP-kasv. KP Kennel Mihan

Oulu 19.7.2009 Maria Ceccarelli

VAL ERI1 ROP CACIB Mihan Hyazintti
NUO ERI1 PN4 SERT Mihan Värisuora
VAL ERI4 Stall Mascot Fröya
VET ERI2 Mihan Zauke
VAL ERI2 Dinamunde Felicio Olivent

kääpiöt:

Niksa Lemo

JUN ERI1 PU3 sert Mihan Mini-Ritza
JUN ERI1 Mihan Mini-Riiviö
VAL ERI2 Mihan Mini-Pippuri


Oulu 18.7.2009 Kirsi Kentala

VAL ERI1 ROP CACIB Mihan Hyazintti
NUO ERI1 PN 2 Vara-CACIB Mihan Värisuora
VAL ERI4 Stall Mascot Fröya
VETERI2 Mihan Zauke
ERI2 vara-CACIB Dinamunde Felicio Olivent

kääpiöt:

JUN ERI1 PU4 vara-SERT Mihan Mini-Ritza
JUN ERI1 PN4 Mihan Mini-Riiviö
VAL ERI1 VSP CACIB Mihan Mini-Pippuri

Karjaa 12.7.2009 Johan Juslin
 
Pu1, sert, VSP Mihan Monte Casino
Pu2, Mihan Pakastaayöllä
 
Pn1, ROP, RYP2 Mihan Kevätpörriäinen
Pn2, ROP-VET Mihan Zauke
Pn3, Stall Mascot Fröya
 
Piteå INT 4.7-09 Kurt Nilsson Ruotsi
 
AVO PU1 CK SERT CACIB ROP S MVA, C.I.B. Mihan Syysvihuri
VAL CK PU2 VARA-CACIB Mihan Kuuntaika
AVO CK PU3 Beard’s Ghost Medieval Knight
 
Piteå erkkari 5.7-09 Dodo Sandahl Ruotsi 

AVO PU1 SA SERT ROP BIS2 S MVA Beard’s Ghost Medieval Knight
VAL SA PU2 Mihan Kuuntaika
VAL SA PU4 Mihan Syysvihuri
AVO CK SERT VSP S MVA Stall Mascot Fröya

Hämeenlinna 28.6.2009 Anders Tunold-Hansen Norja
 
ERI PU1 VSP BEARD'S GHOST MEDIEVAL KNIGHT
ERI PU3 MIHAN SYYSVIHURI

Rovaniemi 21.6.2009 Rita Trainin
 
VAL ERI1 CACIB VSP Mihan Hyazintti
NUO ERI1 PN2 vara-CACIB SERT Mihan Värisuora

kääpiöt:

VAL ERI1 CACIB VSP Mihan Mini-Pippuri
JUN ERI1 Mihan Mini-Riiviö

Kotka KV 13.6.2009

VAL ERI1 ROP Beard's Ghost Medieval Knight
NUO ERI1 VSP SERT Mihan Viileä Vinka
VAL ERI1 PN2 Mihan Helliiköhelle

Salo 7.6.2009 Ekaterina Bauzhes

VAL ERI1 ROP Aulerco Ahti

Erikoisnäyttely Porvoo 6.6.2009 Javier Sanchez Espanja

VAL ERI1 PU2 SERT -> FI MVA Aulerco Ahti
VAL ERI4 PU4 Mihan Pakkasenpurema
JUN ERI Mihan Tuulispää
JUN ERI1 PN4 SERT Mihan Viileä Vinka
JUN ERI2 Mihan Vuoden Velho
VAL ERI Mihan Helliiköhelle
VAL ERI1 VSP Mihan Hyazintti

 Eestin voittajanäyttely 6.6.2009 Birgitta Hasselgren Ruotsi
 
VAL PU3 MIHAN SYYSVIHURI
VAL PU4 BEARD'S GHOST MEDIEVAL KNIGHT
 
Erkkari Tallinna 7.6.2009 

VAL PU4 MIHAN SYYSVIHURI
VSP PN1 MIHAN KEVÄTPÖRRIÄINEN

Helsinki Aptus Show 24.5.2009 Erwin Deutscher

JUN ERI1 ROP-JUN Mihan Viileä Vinka
ROP-kasv KP Kennel Mihan

Varkaus 17.5.2009

JUN ERI1 PN3 SERT Mihan Viileä Vinka

Hamina 16.5.2009 Olavi Tuovinen

VAL ERI1 PN2 Stall Mascot Froya
VET ERI1 PN3 ROP VET Mihan Zauke
JUN ERI1 PN4 SERT Mihan Viileä Vinka

Harjavalta 10.5.2009 Christian Stavarache, Romania

VAL ERI1 PU2 Mihan Ritari-Ässä


Vaasa KV 26.4.2009 Aleksandr Ivanov, Venäjä

VAL ERI PN3 vara-CACIB Stall Mascot Froya

Sintun (Hyazintti) tulokset Euroopan kiertueelta:

26.4.2009 Opole int, Puola  VAL ERI1 PN1 VSP CAC CACIB  Andrzej Mania, Puola
 19.4.2009 San Remo int, Italia  AVO ERI2 PN2 RCAC RCACIB  Carlo Calace, Italia
 18.4.2009 Albenga nat, I Italia  AVO ERI1 PN1 CAC  Mme Lisbet Mach, Sveitsi
 12.04.2009 Frejus int, Ranska  VAL ERI1 PN1 CAC CACIB  Mme Furiosi-Vandoni, Italia
 10.04.2009 Monte Carlo int, Monaco  VAL ERI1 PN2 RCACIB  Mme H. Assenmacher-Fevel, Saksa
 05.04.2009 Wieselburg int, Itävalta  VAL ERI1 PN2 CAC RCACIB  Peter Perchtold, Itävalta
 28.03.2009 Luxemburg int, Luxemburg  VAL ERI3  Maria Carmen Gil Polo, Espanja
 21.03.2009 Katowice int, Puola  VAL ERI1 PN1 VSP CAC CACIB  Jolanta Jablonska, Puola

 


Lahti INT 25.4.2009
Tuomari Eva Liljeqvist-Borg

VAL ERI                                                                                        Dinamunde Felicio Olivent
VAL ERI2 PU2 vara-CACIB                                                                Beard's Ghost Medieval Knight
VAL ERI3 PU3                                                                                Mihan Pakkasenpurema
JUN EH1                                                                                       Mihan Macropelata
JUN EH2                                                                                       Mihan Viileä Vinka
JUN EH                                                                                         Mihan Miniseelik
JUN EH                                                                                         Mihan Minuet
VAL ERI1 CACIB ROP                                                                      Stall Mascot Froya
VET ERI1 ROP-VET                                                                         Mihan Zauke



Sillamäe Eesti 18.4.2009
Tuomari Verbitski Vjacheslav

AVO ERI2 SERT Mihan Meripoika




Lappeenranta INT 12.4.2009
Tuomari Soile Bister

AVO ERI1 SERT PU3 -> FI MVA                                                        Dinamunde Felicio Olivent

VAL ERI1 CACIB VSP                                                                       Stall Mascot Fröya
VET ERI1 ROP-VET PN2                                                                   Mihan Zauke



Rakvere Eesti 4.4.2009
Tuomari Igoris Zizevskis

AVO ERI1 SERT -> EE MVA                                                               Dinamunde Felicio Olivent
AVO ERI2                                                                                       Mihan Meripoika



Kemijärvi 28.3.2009
Tuomari Jari Laakso

JUN ERI1 SERT ROP                                                                         Mihan Värisuora

AVO ERI2 vara -SERT                                                                       Mihan Mini-Pippuri (KS)



Tampere KV 15.3.2009
Tuomari Gael Morison

VAL ERI2 PU2 vara-CACIB                                                                  Mihan Syysvihuri
VAL ERI4 PU4                                                                                  Beard's Ghost Medieval Knight
VAL ERI1 CACIB VSP                                                                         Stall Mascot Fröya
JUN ERI1 PN2 SERT                                                                          Mihan Viileä Vinka
VET ERI1 ROP-VET                                                                           Mihan Zauke



Tampere RN 14.2.2009
Tuomari: Anneli Alfthan

AVO ERI1 vara-SERT PU2                                                                  Dinamunde Felicio Olivent

VAL ERI2 PN2                                                                                  Mihan Helliiköhelle
 


Lahti, 18.01.2008

Tuomari: Annukka Paloheimo
 
ROP-PENTU KP Mihan Miniseelik
VAL ERI1 PU1 SERT FI MVA VSP Mihan Hellekesänheila
JUN ERI1 VARASERT PU2 Mihan Veljemme Vertti
   
JUN ERI1 PN1 SERT ROP Mihan Värisuora
VET ERI1 PN2 VET-ROP BIS-2 Mihan Zauke
AVO ERI1 PN3 VARASERT Mihan Helliiköhelle
   
ROP-KASV KP Kennel Mihan



Kajaani kv 10.1.2009
Paula Heikkinen-Lehkonen

VAL ERI1 PN1 CACIB VSP                                                                  Mihan Hyazintti
JUN ERI2 PN4 vara-SERT                                                                  Mihan Värisuora
Tervetuloa! Welcome!Uutiset NewsTulokset ResultsKoiramme Our DogsEsittely PresentationPentuja PuppiesYhteystiedot ContactsVieraskirja Guestbook